
Som oppfølging til onsdagens møte kommer det litt info om felles bestilling, dette som ett tilbud kun til LA2Ds medlemmer.
Som nevnt anbefales det å bestille en type enhet for vanlig bruk, for de som ønsker å ha en på tur og en hjemme eller i bil. Alle enhetene går fint om hverandre med de to forskjellige typer software, Igate og Tracker.
Prisen vil være ca NOK 325 + 100 +100
slik prisen ligger i dag (ca € 19,- + mva og litt valutavariasjon + litt for jobben/utlegget). For å være sikker på ette VOEC regler etc, blir det maks bestilt 9 stk pr ordre.
Dette er enheten som da blir bestilt: Wireless Tracker, ESP32S3 + SX1262 +GPS LoRa Node, Meshtastic and LoRaWAN Compatible – Heltec Automation
Enheten kommer med nødvendig pig-tail for tilkobling av antenne, som også følger med. Det følger også med kabel for tilkobling av batteri.
Vi ser på litt forskjellige muligheter rundt innkapsling. Finne flere alternativer som er ferdige og kan printes (flere muligheter for printing til en rimelig penge, antagelig NOK 25-50,-, men maks 100,-). Vi skal forsøke å få laget ett par eksempler så kan vi se på de. Her er link til innkapsling vi skal lage ett par prototyper på: Heltec Wireless Tracker case for Meshtastic by TonyG | Download free STL model | Printables.com
Batteri holder vi på å sjekke ut, men har fått tak i noen batterier maken til det som sitter i min tracker, dette er oppgitt til å være 3000mah. Disse kan jeg selge til en veldig hyggelig pris. Ellers skal jo batteriet passe i den innkapslingen man velger. Makspris for batteri er nok ca 100,-.
Send mail til knut@nitech.no for bestilling. Følgende informasjon må da oppgis:
Navn
Adresse
Email adresse
Signatur
Mobilnummer (som VIPPS er registrert på)
Antall enheter som ønskes.
Sender da VIPPS krav til når det er klart for bestilling, dvs når jeg har 6-9 enheter klare for bestilling. Om du ikke har VIPPS får bli enig på annen måte, oppgi dette da i emailen.
Det eneste som mangler er da en USB C ledning for lading og konfigurasjon en enheten. Om du trenger det kan du angi det i mailen, så kan vi eventuelt så på en felles bestilling på dette også.
Om det er andre spørsmål er det bare å ta kontakt på emailen over. Kanskje jeg også er QRV på LD3DV i FM modus, samme frekvens som DMR, subtone 123.
LA2HLA, Knut
